Surowiec do wszystkiego

W erze szkła, aluminium i krzemu można by odnieść wrażenie, że drewno jest passé. Nic bardziej mylnego! Gdziekolwiek się znajdziemy, na pewno wokół nas będzie wiele przedmiotów, które nie powstałyby bez użycia drewna.

Skąd się bierze drewno

Zaspokojenie naszego zapotrzebowania na drewno i zapewnienie trwałości lasów nie są sprzecznymi interesami. Drewno w Polsce jest naturalnym bogactwem, które jest całkowicie odnawialne.

Zasady sprzedaży

Sale conditions of wood are specified by the regulation of Director – General of the Sate Forests.

Polski przebój

Polish products made of wood – furniture, window and door frames, yachts or paper and packages – these are real hits of the market.

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Okresowy Zakaz wstępu do lasu

Okresowy Zakaz wstępu do lasu

Nadleśnictwo Świdwin informuje o okresowym zakazie wstępu do lasu na terenie leśnictw: Batyń oraz Sława

W sobotę 15 czerwca 2019 r. przez lasy leśnictw: Sława oraz Batyń przeszła nawałnica, która spowodowała katastrofalne szkody w drzewostanach.

Uszkodzenia wystąpiły na obszarze ponad 1100 ha lasów. Rozmiar szkód szacuje się na około 10 tysięcy m3 drewna. Szkoda całkowita wystąpiła na powierzchni 17 ha. Szkody wystąpiły w pobliżu miejscowości: Kluczkowo, Sława, Niemierzyno, Nielep, Dąbrówka.

Miejsca z występującymi złomami i wywrotami stanowią realne zagrożenie dla zdrowia i życia osób postronnych. Z tego powodu z dniem 14 października 2019 r. Nadleśniczy Nadleśnictwa Świdwin wprowadził okresowy zakaz wstępu do lasu w miejscach występowania szkód. Zakaz obowiązuje do 31.03.2020 r. Obszar objęty zakazem będzie sukcesywnie zmniejszany w wyniku porządkowania lasu. 

Szczegóły (w tym z zaznaczonymi lasami objętych zakazem wstępu) do pobrania w załącznikach poniżej: